Az Európai Hulladékcsökkentési Hét kiváló lehetőséget teremt arra, hogy az alkotás során is megtapasztalják a gyerekek, hogy nem minden szemét, ami kiürült, hiszen a legtöbb csomagolás újrahasználható vagy újrahasznosítható. Fontos, hogy alapanyagként tekintsünk a minket körülvevő rengeteg csomagolásra, illetve a barkácsolás során feleslegesé vált egynemű anyagokat közösen dobjuk ki a szelektív gyűjtőbe.
Kép forrása: Pixabay
Néhány ötlet a hulladékos alkotáshoz:
1. Békás ügyességi játék
A zöldre festett WC-papír gurigára felragasztjuk a béka papírból kivágott lábait és szemeit, majd az egyik felén lelapított hengerre tűzőgéppel rögzítünk egy fonal darabot. A fonal másik végére gyöngy kerül, amely a béka elesége lesz. A gyerekek feladata, hogy megetessék az éhes békát, azaz elkapják a gyöngyöt.
Képek forrása: Zöld-Híd Alapítvány (Öko-Kuckó)
2. Mécsestartó
A tető nélkül maradt befőttes üvegeket megfesthetjük, majd teamécsest helyezhetünk el bennük. Az őszi időszakban festhetjük az őszi lomb színeivel az üvegeket, az árnyalatok összegyűjtése és kikeverése még izgalmasabbá teszi az alkotást. A lent látható üveg megfestése előtt szigetelőszalaggal letakartunk egy csíkot, és csak a festék megszáradása után távolítottuk el a szalagot.
Képek forrása: Zöld-Híd Alapítvány (Öko-Kuckó)
3. Illatzsák
Varrás nélkül is készíthetünk illatzsákot, melyet a ruhásszekrénybe rakhatunk, vagy tornához, alváshoz is használhatjuk a kis labdákat.
Csupán maradék anyagokra, vattára, gyógynövényekre (pl.: levendula, citromfű) és szalagokra van szükségünk hozzá. A kisimított anyagra fektetünk majd körberajzolunk egy tányért. A kör kivágása után a közepére ültetünk egy gyógynövénnyel megszórt vatta pamacsot. A gyerekek segíthetnek a körberajzolásban, vágásban és a labda gyúrásában is. Miután elértük a kívánt méretet és formát, szalaggal zárhatjuk le a zsákot.
Képek forrása: Zöld-Híd Alapítvány (Öko-Kuckó)