Nap napja
A Nap napja 1994 óta minden évben a nyári napfordulóhoz legközelebb eső vasárnap kerül megrendezésre. A jeles nap célja, hogy felhívja a figyelmet a megújuló energiaforrásokra, valamint az óvodában jó alkalmat kínál az időjárás megfigyelésére, a nyári napvédelem fontosságának tudatosítására is.
Emellett előkerülhet az égitestek, bolygók, csillagászat témája is, melyet képeskönyvek, mesék és kézműves tevékenység által is izgalmassá tehetünk. Napközis táborok szervezőinek is gazdag téma, akár egy teljes heti program megszervezésekor.
Kép forrása: Pixabay
Könyvjelző készítése maradék sötét kartonok szélének felhasználásával:
A kartoncsíkokra folyékony ragasztóval készíthetjük el a galaxisok, csillagok és a Hold mintáját, melyet csillámmal kevert cukorral fedhetünk be. Emellett ezüst és arany zselés tollakkal is rajzolhatnak rá a gyerekek.
Kép forrása: Zöld-Híd Alapítvány
Nap hűtőmágnes:
A nagyobb gyerekek maguk vághatják ki a különböző árnyalatú sárga papírokból a Nap korongját és sugarait, a kisebbek az előre elkészített formákat illeszthetik össze. A kép hátára elég egy kb. 2 cm x 2 cm nagyságú öntapadós mágneslap, az ajándékba kapott reklám mágneseket is felhasználhatjuk.
Kép forrása: Zöld-Híd Alapítvány
Bár idén a jeles nap után jelenik meg a havi szám, de fontos megemlékezni az alábbi jeles napról is:
Környezetvédelmi világnap
Kép forrása: Zöld-Híd Alapítvány
Az ENSZ 1972-ben június 5-én Stockholmban megrendezett „Ember és bioszféra” című környezetvédelmi világkonferenciája emlékére rendezik meg minden évben a környezetvédelmi világnapot .
A 1972-es konferencia nyilatkozata szerint:
„Az embernek alapvetően joga van a szabadsághoz, egyenlőséghez és a megfelelő életfeltételekhez olyan minőségű környezetben, amely emberhez méltó és egészséges életre ad lehetőséget.”
Forrás és bővebb információ: Jeles napok