2024.11.27. és 11.29. között valósult meg "Zöld Óvodák-zöld otthonok" továbbképzésünk Szekszárdon. 17 óvodapedagógus vett részt a 30 órás, kreditpontot adó programon (Tolna, Csongrád-Csanád és Fejér vármegyéből). A program csoportmunkára, sok gyakorlatra, terepi tapasztalatszerzésre épület és ösztönözte a hálózatosodást. Elfogadta felkérésünket Tolna vármegye Zöld Bázisintézménye is, a Dombóvári Szivárvány Óvoda munkatársai Kovácsné Kollár Ágnes vezetésével ismertették a Zöld Kapu környezetvédelmi jó gyakorlatukat.
A program megvalósulását az Energiaügyi Minisztérium támogatta a KFSF/309/2024-EM_SZERZ iktatószámú projekt keretében. A projekt során 2025 elején Kaposváron tartjuk a következő továbbképzésünket.
A programról a TEOL is beszámolt:
Célunk az volt, hogy korszerű ismereteket és módszertani anyagokat osszunk meg az óvodapedagógusokkal, amelyekkel az óvodás gyermekek számára élményszerűen közvetíthető a környezettudatosság üzenete – mondta el Borsós Zsófia, a Zöld-Híd Alapítvány szakmai vezetője.
A Zöld-Híd Alapítvány (Öko-Kuckó Oktatóterem) elmúlt közel egy évtizedben 12 alkalommal rendezett hasonló képzéseket, összesen közel 200 pedagógust elérve. Ez idő alatt a szervezet a gyermekközpontú, innovatív megközelítésével kiérdemelte a szakma elismerését, és több generációnyi kisgyermek környezettudatos nevelésében játszott fontos szerepet.
Néhány visszajelzés a résztvevőktől:
„Hálás vagyok, hogy részese lehettem ennek a három napnak 😊 <3 ”
„Élményszerű, gyakorlatias."
„Interaktív volt és természetközeli.”
„Sok eszközt és játékot ismerhettünk meg.”
„Örömömre szolgált, hogy a képzés helyben, a lakóhelyemen volt.”
„Köszönöm az előadó kedvességét, közvetlenségét, vendéglátását. Minden nap tea, kávé és finom falatok vártak minket.”