Ebben a bejegyzésben négy olyan játékot mutatunk be, melyeket az Öko-Kuckóban készítettünk feleslegessé vált anyagokból és hulladékos foglalkozásainkon használunk.
Képek és ötletek forrása: Zöld-Híd Alapítvány (Öko-Kuckó Oktatóterem)
Másold a mintát!
A játéktáblát egy szaloncukros doboz adja, melybe beleragasztottuk 6 darab PET-palack nyakát. Karton maradékával takartuk le a flakonok beragasztott részét, hogy tartósabb legyen az eszköz.
A gyerekek feladata, hogy a minta kártyák [ide kattintva letölthető] alapján a rendelkezésre álló 12 kupak közül kiválasszák, és a megfelelő sorrendben feltekerjék a különböző színű matricával megjelölt kupakokat.
Labirintus játék tányérból
A labirintust filccel rajzoltuk meg a tányérra, a gyerekek feladata, hogy a mágnessel ellátott spatula segítségével végigvezessenek egy mágneses hátú, maradék kartonból kivágott figurát az útvonalon. A tányér a pálca és a figura között kap helyet.
Tisztítsuk meg a tavat!
Kiürült dobozból készítettük el a tavat, melyből a gyerekek pecabottal távolíthatják el a szemetet. A szennyező anyagok laminált rajzaira gémkapcsot csúsztattunk. A játékhoz kukákat is nyomtattunk, így a játékosok szelektálhatják is a kifogott dolgokat.
A játékhoz szükséges kártyák innen tölthetőek le.
Helyes megoldás a válogatáshoz:
Nagymosás
Maradék kartonból, két jégkrém pálcikából és spárgából állítottuk össze a szárítókötelet, melyre színes ruhák laminált képét [ide kattintva letölthető] akaszthatják ki a gyerekek, színes mini csipeszekkel. A tevékenység lehet szabad csíptetés, a finommotorika fejlesztése érdekében, de színre-szín játékot is kipróbálhatunk, amikor minden ruhát két csipesszel kell rögzíteni, de csak a ruha színének megfelelő csipesz használható.